Hotline
+905322065840

Aşılamadan sonra tutulma ne zaman olur

Aşılamadan sonra tutulma ne zaman olur, Aşılama, IUI tedavileri yumurta takiplerinin ardından çatlatma iğnesinin yapılıp, yaklaşık 34-36. Saat sonra, laboratuvarda hazırlanmış spermin anne adayının rahmine özel kataterlerle bırakılmasıdır. Sonrasında da gebeliğin tutunması için tarif edilen ilaçların kullanılmasına devam edilmesi önemlidir. Bu tedavi sonrası yaklaşık döllenme, rahme tutunma ve olumlu sonucun anlaşılabilmesi için bhcg hormonunun artışının görülebilmesi için yaklaşık 2 hafta geçmesi gerekir. Yani aşılama tedavilerinin ardından başarılı bir sonuç alınabildiğini öğrenmek için hastamızın 2 haftaya ihtiyacı olacaktır.

Aşılamadan sonra tutulma ne zaman olur, Aşılama, IUI tedavileri yumurta takiplerinin ardından çatlatma iğnesinin yapılıp, yaklaşık 34-36. Saat sonra, laboratuvarda hazırlanmış spermin anne adayının rahmine özel kataterlerle bırakılmasıdır. Sonrasında da gebeliğin tutunması için tarif edilen ilaçların kullanılmasına devam edilmesi önemlidir.

Bu tedavi sonrası yaklaşık döllenme, rahme tutunma ve olumlu sonucun anlaşılabilmesi için bhcg hormonunun artışının görülebilmesi için yaklaşık 2 hafta geçmesi gerekir. Yani aşılama tedavilerinin ardından başarılı bir sonuç alınabildiğini öğrenmek için hastamızın 2 haftaya ihtiyacı olacaktır. Daha sonra duruma göre seri bhcg artışları kontrol edilebilir ya da testtin ardından 2 hafta sonra gebelik kesesi ve yerleşimini görmek üzere ultrason muayenesine hastamız çağrılır.

Aşılama yöntemi sırasında, doktorunuz seçilen ve yıkanmış spermleri yumurtlama sırasında rahime (uterus) ve yumurtanın yakınına yerleştirecektir. Bu prosedür bazen gebelik şansınızı arttırmak için doğurganlık ilaçları ile kombine edilir. Yani döllenmeyi kolaylaştırmak için kadının rahimine sperm yerleştirilmesini içeren bir doğurganlık tedavisidir.

Aşılamanın amacı; fallop tüplerine ulaşan sperm sayısını artırmak ve daha sonra da döllenme şansını artırmaktır. Aşılama; spermlere ulaşmak için bir avantaj ancak yine de yumurtaya tek başına erişmesi ve döllemesi için bir sperm gerekir. Aşılama yöntemi, tüp bebeğe kıyasla daha az karışık ve daha ucuz bir seçenektir.

Aşılama Yöntemi Hamile Kalmaya Yardım Eder mi?

Aşılama genellikle basittir ve ağrısızdır, ancak artık birinci basamakta doğurganlık tedavisi olarak önerilmemektedir. Aşağıdaki durumlarda çift olarak size yardımcı olabilir:

  • Siz ve eşiniz, engellilik, yaralanma veya psikoseksüel bir sorun yüzünden bunu çok zor buluyor veya cinsel ilişki kuramıyorsa
  • Örneğin eşinizde cinsel yolla bulaşan bir viral enfeksiyonu olup olmadığını ve sizi ve potansiyel çocuğunuzu hastalığınızdan korumak için sperm yıkamaya ihtiyacı olup olmadığını anlamak için ekstra yardıma ihtiyacınız varsa
  • Eşcinsel bir ilişki içinde ve bebek sahibi olmak için bağışlanmış sperm kullanmak istiyorsanız

Endometriozis (çikolata kisti), hafif derecede düşük sperm sayısı veya sperm kalitesi ve açıklanamayan infertilite gibi bazı doğurganlık sorunları aşılama ile tedavi edilir. İki yıllık bir aşılama deneyiminden sonra gebe kalmadıysanız, doktorunuz muhtemelen tüp bebek önerir. Tüp bebek için herhangi bir kültürel veya dini itirazınız varsa, yine de aşılama önerilebilir.

Aşılama yönteminin çalışabilmesi için, fallop tüplerinizin açık ve sağlıklı olması gerekir. Doktorunuz tüp hasarından şüpheleniyorsa veya aşılama denedikten sonra hamile kalmazsanız, tüp açıklığı testi denen tetkikin yapılmasını önerebilir. Bu, fallop tüplerinizdeki herhangi bir sorun veya tıkanıklığı belirlemenize yardımcı olur.

İSTANBUL / KARTAL

Tema---Nemesis---css_05
İstanbul Genital Estetik Merkezi
Üsküdar Caddesi, Yukarı Mahalle, No: 24, Kartal/ İSTANBUL
Tema---Nemesis---css_08
0532 206 58 40
Tema---Nemesis---css_12
info@istanbulgenitalestetik.com.tr
Asistan Derya Atasoy'dan Bilgi Alabilirsiniz.